Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz
FB TW IG IN

MEDYA PLANLAMA NEDİR?

Medya planlama için kısaca; bir marka veya kurumun dijital mecralardaki tüm aktivitelerinin; oluşturulması ve planlanarak yönetilmesi diyebiliriz. Bir başka deyişle; medyanın ne şekilde kullanılacağının planlamasıdır. Geleneksel medya planlamasına ek olarak programatik satın alma da hizmetlerimiz arasında. Programatik, en basit tanımıyla veriyi analiz edip teknoloji kullanarak medya satın alımını daha hızlı ve akıllı hale getiren yöntemdir.

HEDEF

Hangi medya kanalları ile o kitleye ulaşılacağı, bütçe ve zaman, medya planlamanın temel taşlarını oluşturur. Markanın kimliğine uygun bütünlüklü bir medya stratejisi planlamamızın olmazsa olmazı. Programatiğin temel hedefi ise; dijital reklam yatırımlarının verimini daha da artırmaktır. Sistem kullanıcıya ve davranışlarına odaklı çalışır.

NASIL YAPIYORUZ?

Medya planlamada, markanın ihtiyacı ve brief’i doğrultusunda, stratejiyi belirleyerek, ulaşılmak istenen hedef kitleye uygun mecralar ve teknolojiler ile erişiyor, dijital ortamdaki kampanyayı hayata geçiriyoruz. Ardından kampanya süresince yayınların efektifliğini ölçerek bu doğrultuda optimizasyon yapıyoruz ve böylelikle yapılan iletişimin başarılı olmasını sağlıyoruz.

Programatikte; sistem temel kullanıcı verisini analiz ediyor, hedefleme teknikleriyle markanın doğru kitleye ulaşmasını sağlıyor ve reklamın verimliliğini arttırıyoruz. Üstelik sistem bütün bunları milisaniyeler içinde, gerçek zamanlı olarak yapar.